Virginia Hotel- Luxury hotel since 1985

Witamy w Pensjonacie Fortuna

Pensjonat "Fortuna" wita w Świeradowie-Zdroju i zapewnia niezapomniane chwile dla zdrowia, urody i podniebienia.

Świeradów-Zdrój zwany perłą sudeckich uzdrowisk i znany już od ponad 200 lat stwarza turystom z całej Polski i z zagranicy doskonałe możliwości i warunki do odzyskania zdrowia i odbudowania sił witalnych. Wyróżnia się pięknym położeniem w dolinie Kwisy u podnóża zalesionych Gór Izerskich i łagodnym a zarazem zdrowym klimatem, którego walory podnosi obecność radonu w powietrzu i glebie. Badania naukowe potwierdzają liczne walory świeradowskich wód, które przynoszą szybkie rezultaty kuracji, dlatego nasze miasto może propagować hasło, że Świeradów-Zdrój odmładza, dodaje sił i zdrowia oraz pozwala odkryć piękno przyrody.

Pensjonat Fortuna Pensjonat Fortuna

Świeradów-Zdrój nie tylko leczy ale też oferuje wiele atrakcji turystycznych i krajoznawczych. Szlaki turystyczne ułatwiają zwiedzanie ciekawych miejsc w Górach Izerskich.

Usytuowanie Pensjonatu "Fortuna" w centrum miasteczka pozwala na krótkie spacery, ale i dłuższe. Umiejscowienie na ulicy Kościelnej wskazuje, że blisko jest kościół. Tak więc, aby znaleźć wyciszenie, trochę zadumy radzimy zwiedzić Kościół pod wezwaniem Św. Józefa. Ciekawe architektonicznie połączenie części historycznej z dobudowaną w latach siedemdziesiątych, ze względu na dużą ilość wiernych, nowoczesną częścią.

Kościół pod wezwaniem Św. Józefa Kościół pod wezwaniem Św. Józefa

Po wyjściu z kościoła radzimy udać się parę metrów dosłownie dalej do Domu Zdrojowego i do najdłuższej na Dolnym Śląsku modrzewiowej Hali Spacerowej - 80 metrów. Tarasy zdrojowe o długości ponad 160 metrów z parkiem tworzą niepowtarzalną atmosferę do wypoczynku.

Dom Zdrojowy Dom Zdrojowy

Spacerując po parku Zdrojowym i wypiciu wody pitnej - szczawy radonowo-żelazistej w Hali Spacerowej, już zdrowsi, ale głodni wracamy do Pensjonatu "Fortuna", na przygotowane smaczne posiłki, które dadzą siłę aby udać się na:

  • Stóg Izerski (1107m n.p.m.). Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na miasto Świeradów-Zdrój i Pogórze Izerskie,
  • Zajęcznik - punkt wypoczynkowy z widokiem na miasto i dolinę rzeki Kwisy,
  • Sępia Góra (Biały Kamień) - szczyt Grzbietu Kamienickiego o wysokości 828m n.p.m., z którego rozpościera się wspaniały widok na Pogórze Izerskie.

Po zwiedzaniu miasta i poznaniu atrakcji przyrodniczo-górskich czas na odpoczynek wieczorny w Pensjonacie. Dobra kolacja, muzyka pozwoli zrelaksować się po dniu pełnych wrażeń.